Bakaláři mají šanci obdržet Fulbrigtovo stipendium a pokračovat v USA

30. 4. 2009 | Aktuality

Studenti a absolventi vysokých škol, kteří získají nebo získali alespoň bakalářský titul před 1. září 2009, mohou strávit jeden školní rok na univerzitě v USA. V rámci Fulbrigtova stipendia tak mají šanci získat jedinečnou životní zkušenost.

„Každý rok Fulbrightovo stipendium do USA podpoří 10–15 studentů, a vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně 40 kvalitních přihlášek, má dobrý student značnou šanci na úspěch,“ říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Hlásit se mohou uchazeči o stipendium ve všech oborech s výjimkou klinické medicíny a MBA. Základním předpokladem jsou výborné studijní výsledky během studia, české občanství a trvalý pobyt na území ČR. Stipendium pokrývá školné do výše maximálně 18 tisíc dolarů, životní náklady, zdravotní pojištění a zpáteční letenku.

Více informací: www.fulbright.cz