21. ročník mezinárodní konference Radioelektronika klepe na dveře
Konference je pořádána jako tradiční setkání výzkumníků, akademických pracovníků, firem a studentů, kteří se ve své odborné práci zabývají zejména bezdrátovými komunikačními systémy. „Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit tradici setkávání kolegů ze střední Evropy, které spojuje zájem o komunikační technologie. Věříme, že naše partnerství nám všem pomáhá posunout náš obor dále,“ dodává hlavní organizátor konference a vedoucí Ústavu radioelektroniky, prof. Dr. Ing. Zbyněk Raida.
Konference je odborně zaměřena zejména na níže uvedené čtyři oblasti:
– elektronické obvody,
– zpracování signálů,
– mikrovlnná technika,
– optoelektronika.
Důležitou součástí konference Radioelektronika jsou neformální diskuse, navazování nových kontaktů a podpora talentovaných studentů. Studentské práce jsou nezávisle hodnoceny jednotlivými členy programového výboru konference a autorům nejlépe hodnocených prací je udělena finanční odměna ve výši 10 000 Kč. „*Všechny příspěvky, které budou recenzenty doporučeny k zařazení do sborníku konference, budou tradičně publikovány v mezinárodních databázích IEEE Xplore a ISI Web of Knowledge,*“ dodává prof. Raida.
Významnou roli při pořádání konference hrají v letošním roce brněnská centra aplikovaného výzkumu SIX (Centrum senzorických informačních a komunikačních systémů, http://www.six.feec.vutbr.cz), CVVOZE (Centrum výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie, http://www.uvee.feec.vutbr.cz/CVVOZE/) a ALISI (Aplikační laboratoře mikrotechnologií a nanotechnologií, http://alisi.isibrno.cz/). Vybudování všech tří center je finančně podpořeno operačním programem Výzkum a vývoj pro inovace. Všechna tři centra sázejí na úzkou a vzájemně výhodnou spolupráci, kterou chtějí v rámci konference prezentovat.
Zlatými sponzory letošního ročníku konference jsou firmy H test, Agilent Technologies a Rohde & Schwarz. Konferenci letos dále podporuje více než desítka stříbrných sponzorů a partnerských firem. Většina sponzorů a partnerů připravuje pro konferenci výstavní stánek a prezentaci v sekci s tradičním názvem Industrial Forum.
Podrobné informace o konferenci mohou zájemci najít na oficiálních webových stránkách konference http://www.radioelektronika.cz nebo také na www.facebook.com/FEKTVUT.
Informace o fakultě:
První elektrotechnické disciplíny byly na technické univerzitě VUT poprvé již v roce 1905. Od roku 1959, kdy byla založena samostatná fakulta energetiky, která se později transformovala na Fakultu elektrotechnickou, úspěšně dokončilo inženýrské studium na naší fakultě přes 23 000 absolventů. V roce 2001 získala fakulta současný název – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) a o rok později získala akreditaci nových moderně pojatých studijních programů ve strukturovaném studiu. Na fakultě studuje více než 4 400 studentů v bakalářském, magisterském a doktorském studijním programu.
Studium na fakultě je orientováno na široké spektrum vědeckých oblastí: řídicí technika a robotika, biomedicínské inženýrství, silnoproudá elektrotechnika a elektronika, elektronika a elektrotechnologie, mikroelektronika, radioelektronika a teleinformatika.
Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.
Tiskový kontakt:
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Jiří Wagner
manažer vztahů s veřejností
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
VUT v Brně
GSM: 604 504 695
mail: wagner@feec.vutbr.cz
www.feec.vutbr.cz