VUT v Brně akademickým mistrem ČR ve florbale
Velkou oporou výběru byl i student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Petr Kadlec, který tento rok zároveň reprezentoval VUT i na Akademickém mistrovství světa, kde získal český tým bronzové medaile. Pokud se podíváme na letošní sezonu Kadlece, tvoří ji skvostná bilance, kdy se mu podařilo sestavit „trikoloru“ medailí. 1. místo AMČR, 2. místo s extraligovým týmem Bulldogs Brno v Českém poháru, 3. místo na AMS ve Švédsku.
Ale nebyl to jen on, kdo táhl tým k vítězství, dalšími extraligovými hráči v dresu VUT byli Ondřej Fabián (FIT), Ondřej Veselý (FP), Jan Valčík (FSI) a další.
Turnaj pro tým nezačal dobře. První utkání prohrál s VŠE Praha 5:4. I přes vyrovnané utkání, rozhodly obrovské chyby v rozehrávce a soupeř toho dokonale využil. Druhý zápas již však byl v absolutní režii týmu z Brna, který si jednoznačně poradil s druhým pražským účastníkem finálového turnaje z ČZU.
Největším soupeřem však brněnskému týmu byla VŠB – TU z Ostravy, ta podlehla ve vyrovnaném semifinálovém utkání až na nájezdy, kdy byli šťastnější hráči z Brna. Rozhodující branku vstřelil Jan Valčík, za zmínku stojí také excelentní výkon brankáře Kotuly, který na nájezdy zazdil svou branku a nepustil jediný gól. Tento zápas by se dal nazvat soubojem extraligových týmů Bulldogs Brno a Vítkovic, které měli největší zastoupení ve vysokoškolských týmech. „*Tým z Ostravy byl jasný favorit turnaje, který měl našlapané tři silné lajny a to ještě několik extraligových hráčů nechali doma. V podstatě celý zápas jsme prohrávali, ale drželi jsme pořád na dostřel jednoho dvou gólů. Asi tři minuty před koncem jsme vyrovnali na 4:4. V podstatě celý zbytek základní hrací doby i prodloužení jsme odehráli v oslabení, takže jsme byli dost pod palbou, ale s vypětím všech sil jsme se dopracovali až k nájezdům, ve kterých Kotul (brankář Pavel Kotula) nepustil ani jeden, takže jsme překvapivě šli do finále,*“ komentuje s úsměvem tuto bitvu Petr Kadlec.
Ve finále se VUT pokusilo o reparát, jelikož narazilo znovu na VŠE. Zápas neměl od začátku vysoké tempo. Soupeř hrozil jen nahozenými míčky a VUT tentokrát hru kontrolovalo. Postupem času si vypracovalo vedení 3–0. Soupeř sice v závěru snížil na rozdíl jediné branky, ale na další branky už neměl čas, a tak mohl titul putovat pod Špilberk: „*Největší podíl na vítězství měl jednoznačně Pavel Kotula. Chytal v obrovské formě a bez něho bychom se určitě do finále nedostali. Ale dobře pracovali všichni kluci. Důležité bylo, že každý přijal svou roli v týmu a vše se podřídilo týmovému úspěchu. A pak taky, že jsme se v neděli ve večerní Praze dokázali pořádně stmelit*,“ dodává zasněně a tajemně úspěšný reprezentant Kadlec.
A jaké jsou pocity čerstvých mistrů? „*Pocity jsou krásné. Oslavy jsme si moc neužili, hned po zápase jsme běželi na vlak a stejně jsme byli všichni dost unavení. Je pravda že jsem letos zkompletoval pěknou sbírku: bronz (AMS Švédsko), stříbro (pohár ČFbU) a konečně teď zlato. Byla to má již 6. účast na ČAH. A z toho čtvrtá medaile, po dvou bronzech a jednom stříbru. Náš vedoucí, pan Kotrbáček si dělal po finále srandu, že konečně může jít do důchodu*“, dodává Kadlec.
Tým VUT tvořili tito studenti:
Brankáři: Pavel Kotula (FP), Jan Chrást (FSI)
Obránci: Milan Hnízdil (FSI), Adam Kopřiva (FIT), Filip Obritzhauser (FSI), Martin Peš (FP), Pavel Švéda (FIT)
Útočníci: Ondřej Fabián (FIT), Jaroslav Hlaváček (FCH), Jan Hušek (FSI), Petr Kadlec (FEKT), Petr Kolář (FSI), Martin Sláma (FSI), Petr Štěpánek (FSI), Jan Valčík (FSI), Ondřej Veselý (FP)
Informace o fakultě:
První elektrotechnické disciplíny byly na technické univerzitě VUT poprvé již v roce 1905. Od roku 1959, kdy byla založena samostatná fakulta energetiky, která se později transformovala na Fakultu elektrotechnickou, úspěšně dokončilo inženýrské studium na naší fakultě přes 23 000 absolventů. V roce 2001 získala fakulta současný název – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) a o rok později získala akreditaci nových moderně pojatých studijních programů ve strukturovaném studiu. Na fakultě studuje více než 4 400 studentů v bakalářském, magisterském a doktorském studijním programu.
Studium na fakultě je orientováno na široké spektrum vědeckých oblastí: řídicí technika a robotika, biomedicínské inženýrství, silnoproudá elektrotechnika a elektronika, elektronika a elektrotechnologie, mikroelektronika, radioelektronika a teleinformatika.
Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.
Tiskový kontakt:
Jiří Wagner
manažer vztahů s veřejností
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
VUT v Brně
GSM: 604 504 695
mail: wagner@feec.vutbr.cz
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test